Milyen túlélési stratégiákkal terveznek a menekültekkel foglalkozó civil szervezetek? Milyen segítő tevékenységekre maradt tér? Mi történt a bevándorlási különadó hatályba lépése óta? Hol vannak egyáltalán a menekültek? Hogyan tudunk segíteni? Ezekről a témákról volt szó az Auróra által megrendezett múlt pénteki kerekasztalbeszélgetésen, melynek felvételét itt meg lehet nézni.
A szolidaritás megállíthatatlan, de a kormány mindent megpróbál, hogy ellehetetlenítse a menekülteket segítő szervezetek munkáját. Évek óta zajlik a civilek megbélyegzése, az elérhető források szűkülnek, a szervezetek izolálódnak, elveszítik a partnereiket, a sorosozás és a rasszista propaganda hatására az ügyfeleik védelme érdekében a láthatóságuk feladására kényszerülnek.
A hiteles hírek és statisztikák nem kapnak nyilvánosságot, felületes információkat kapunk az ellátó- és intézményrendszer jelenlegi működéséről és a menekültek helyzetéről, integrációs programokról egyáltalán nem hallani, miközben legalább egy korrupt külföldi politikust bújtat a magyar kormány.
Az Aurórában november 30-án megrendezett kerekasztalbeszélgetés résztvevői Demeter Áron (Amnesty International), Szekeres Zsolt (Helsinki Bizottság), és Siewert András (Miration Aid // Éjjeli Őrség) voltak, a beszélgetést Bodoky Tamás (Átlátszó) moderálta.
Ha már egyszer itt vagy…
Az Átlátszó nonprofit szervezet: cikkeink ingyen is olvashatóak, de nincsenek hirdetések és nem politikusok fizetik a számláinkat. Ez teszi lehetővé, hogy szabadon írhassunk a valóságról. Ha fontosnak tartod a független, tényfeltáró újságírás fennmaradását, támogasd a szerkesztőség munkáját egyszeri adománnyal, vagy havi előfizetéssel, és az SZJA egyszázalék felajánlásával is!
November 23-án mutatta be a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága (BVOP) saját gyártású filmjét, ami „élethűen, és a fogvatartottak szemszögéből” mutatja be...
Annak ellenére, hogy az OLAF súlyos szabálytalanságokat tárt fel az Elios közvilágítási pályázatainál, a magyar rendőrség nemrégiben megszüntette a nyomozást...
A Momentum szervezett demonstrációt a Közép-európai Egyetem (angolul Central European University, röviden CEU) épületéhez azért, mert a magyar kormány gyakorlatilag elüldözi...