
A magyar mezőgazdaság jövőjét jelentheti az Afrikából származó cirok
A mezőgazdaság múltjáról, jelenéről és jövőjéről kérdeztük Petőházi Tamást, a Gabonatermesztők Országos Szövetségének elnökét.
A szír borbély, a villanyszerelő és a négy dühös fiatal. Miért jöttek, merre mennek és visszamennének-e, tettük fel a kérdést. A felvételek a Keleti Pályaudvaron készültek szeptember elején.
A szeptember elején a Keleti pályaudvarnál vonatra várakozó menekültektől azt szerettük volna megtudni, hogy melyik országból jöttek, mit remélnek a jövőjüktől, és ha rendeződne szülőföldjükön a helyzet, visszamennének-e? Tolmács segítségével, anyanyelvükön szólítottuk meg őket, ami sokat segített abban, hogy többen válaszoljanak kérdéseinkre, kamera elé azonban csak kevesen álltak.
„A rendőrség eszkalálta az eseményeket” – egy volt rendőrparancsnok a röszkei csatáról
Hétezer katonát sem tudunk kiállítani a határra – állítja egy honvédségi szakértő
Nagyüzemi menekültcsempészet hatósági szemhunyással? Ezek az érintett budapesti szállók
Menekültexodus: Salzburgig utaztunk az autópályán menetelőkkel
“Együtt élünk vagy együtt halunk” – egy szír család a tengeri átkelésről és az embercsepészekről
“Az egész rokonság összepótol, hogy a családból legalább egy túlélő legyen”
Lemond magyar állampolgárságáról, így tiltakozik az épülő kerítés ellen egy erdélyi lány
A megkérdezettek mindegyike szír állampolgárnak mondta magát, de egyikük sem egyenesen Szíriából jött, és mindegyikük Németországba akart eljutni. Válaszadóink Törökországban töltötték az elmúlt egy-két évet, de nem találtak munkát: a legtöbben a gyerekeik miatt indultak el, mert mint mondták „milyen élet az, amikor úgy nőnek fel a gyerekek, hogy nincs munka, nincs víz, áram, orvosi ellátás, oktatás és még lőnek is?”
A helyzet kialakulásáért a szíriai kormányt, az iszlám államot és a nyugatot egyaránt okolják. A megkérdezettek nem mutattak különösebb érdeklődést a politika iránt. Megtudtuk, hogy 1200 eurót kellett fizetniük, hogy Törökországból átjussanak Görögországba. A helyszín a Keleti pályaudvar, az időpont szeptember eleje, amikor már rendezett körülmények között, (erős rendőrségi biztosítással) elhagyhatták a vonatjeggyel rendelkezők Magyarországot.
Keresztély Kata – Victora Zsolt
Fizess elő az Átlátszóra, hogy még sok ilyen cikket írhassunk!
Havonta csak egy ezres: már csak 945 új előfizetőre van szükségünk
ahhoz, hogy az alapmtevékenységünk közösségi finanszírozású legyen. Tudnivalók itt.
A mezőgazdaság múltjáról, jelenéről és jövőjéről kérdeztük Petőházi Tamást, a Gabonatermesztők Országos Szövetségének elnökét.
Az Európai Parlament által finanszírozott Untold Stories projekt Szabó Krisztiánnal, az Átlátszó és az Átló adatújságírójával is készített interjút a...
Tanulmányt írt arról, milyen kapcsolatban volt új főnöke a kommunista állambiztonsággal, amit nélküle vitattak meg a munkahelyén, ezért távozott a...
A John Oliver babérjaira törő műsorvezető civil szervezetekben is aktív, kajakkal tiltakozik a környezetszennyezés ellen, és kamerás drónt adott kölcsön...